Braňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husou


Navzdory typicky podzimnímu počasí si v sobotu 8. října užily stovky místních i přespolních již deváté posvícení. Také letošní program byl hodně pestrý. Nechyběly pouťové atrakce, hudební produkce populárních zpěváků, soutěže a tradiční porcování posvícenské husy.

Díky podpoře Severočeských dolů se po dlouhých letech podařilo v roce 2007 vzkřísit tradiční lidovou zábavu – posvícení pořádané k uctění památky svatého Diviše, kterému byl zasvěcen zdejší kostel. Letošní už devátý ročník svým nápaditým programem opět přilákal hodně návštěvníků z celého Mostecka.

Kromě vystoupení populárních Maxim Turbulenc a Heidi Janků či skupiny historických šermířů dostali příležitost k prezentaci i místní šikovní občané, kteří se ochotně zapojili například do tradiční lidové zábavy – soutěže v pojídání bramborových šišek. Zejména dětské návštěvníky potěšily ukázky historických řemesel, stejně jako pestrý stánek Informačního centra Severočeských dolů.

Nemohly chybět ani tradiční pouťové atrakce. Tradičního porcování posvícenské husy se zhostil zručný tandem braňanského starosty Petra Škanty a generálního ředitele Severočeských dolů Iva Pěgřímka. A dalším vrcholem celého dne byla dech beroucí sokolnická show partnerské školy ze slovenské Šťiavnickej Bani. Ani chladné počasí a déšť neodradily stovky návštěvníků – letošní posvícení v Braňanech se opět vydařilo.Braňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husouBraňanské posvícení: správná lidová zábava s pečenou husou


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ699005746
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.