Výlet na Říp – symbol naší české země


Severočeské doly jsou dlouhodobým partnerem základní školy ve Spořicích. Pro zdejší žáky pravidelně pořádají výlety a poznávací cesty připomínající českou historii. Tentokrát pro ně připravily celodenní výlet na Říp i do zajímavého Podřipska.

V minulých letech absolvovali žáci spořické malotřídní školy díky SD výlety do saského zábavního parku Belantis nebo do legendárního Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze. Letos po dohodě s paní ředitelkou Hanou Macalíkovou se vydali na poznávací cestu po stopách české historie.

Ne náhodou se stala letošním cílem hora Říp – památné místo české mytologie a historie, kam podle pověsti přišel praotec Čech, rozhlédl se po okolní malebné krajině a rozhodl se právě tady se svým kmenem usadit. To vše se spořičtí žáci dozvěděli ze zasvěceného výkladu průvodce přímo v rotundě sv. Jiří na hoře Říp.

Po výšlapu dětem vyhládlo. Síly na další bod programu nabraly během oběda v Libochovicích. Právě prohlídkou zdejšího proslulého zámku výlet pokračoval. Po nezbytném nakoupení suvenýrů pro své nejbližší se spokojené děti s pedagogickým doprovodem vrátily do Spořic. Už teď se těší na další neobyčejný výlet se Severočeskými doly.Výlet na Říp – symbol naší české zeměVýlet na Říp – symbol naší české zeměVýlet na Říp – symbol naší české zeměVýlet na Říp – symbol naší české zeměVýlet na Říp – symbol naší české zeměVýlet na Říp – symbol naší české země


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ49901982
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.